E-ticaret sitesi kurmaya karar verdiniz ancak, ne ürün satacağınız konusunda tereddütler yaşıyor olabilirsiniz. Eğer üretimini veya dağıtımını yaptığınız bir ürün yoksa, e-ticaret sitenizde satabileceğiniz ürün portföylerini araştırmaya bir an önce başlamalısınız. Bu yazımızda sizler  için e-ticarette hızlı satılan ürünleri sıraladık:

E-ticarette hızlı satılan ürünler nelerdir?

E-ticaret sektörüne dair yaptığımız araştırmalara göre; internetten en çok siparişi verilen ürün kategorileri olarak kadın ve çocuk ürünlerine bir ağırlık olduğu ortaya çıkıyor. Erkekler, kadınlara göre daha fazla internet üzerinden alışveriş gerçekleştirmektedir ancak, kadınlar daha sık alışveriş yaptığı için kadınlara yönelik ürünler daha fazla satılmış oluyor. Aynı şekilde çocuk ürünleri de, anneler tarafından satın alındığı için bu kategoriyi de kadınlara göre değerlendirebilirsiniz.

E-Ticaret sitelerinde hızlı satılan ürünleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

Kozmetik ürünleri

Kadınların hayatları boyunca satın almaktan vazgeçmeyeceği ürünlerin başında gelmektedir. Makyaj, güzellik ve bakıma dair tüm ürünleri kozmetik kategorisinde ele alırsak, e-ticarette hızlı satılacak ürünler listesinin başına kozmetikleri ekleyebiliriz.

Telefon kılıf ve kapakları

Akıllı telefonların popülerliğini iyice arttırdığı şu günlerde, telefon kılıf ve kapaklarının satışı da bir hayli hızlı gerçekleşmektedir. Her renk ve tarza uygun telefon kapakları, internet üzerinden sıklıkla satılmaktadır.

Bijuteri ürünleri

Bijuteri ürünleri, diğer aksesuarlara nazaran hem erkeklerin hem de bayanların yoğun ilgi gösterdiği bir kategoridir. Kadınlar kadar erkekler de bijuteriye merak salmış durumda. Her kıyafete ve kombine ayrı bileklikler, kolyeler ve yüzükler kullanıldığını düşünürseniz, trende uygun bijuteri ürünlerini satış listenize alabilirsiniz.

Bebek ürünleri

Annelerin yoğunlukla alışverişini gerçekleştirdiği bebek malzemeleri, başlı başına bir sektör haline gelmiş durumdadır. Bebeğin doğmadan önceki alışverişlerinden başlayıp büyüyene kadarki tüm giyim, aksesuar, sağlık, bakım, beslenme gibi ürünler internet üzerinden satılmaktadır. Bu ürünler genellikle internette yazılan yorumlara göre satın alındığından dolayı, internet üzerinden siparişleri de buna göre epey fazla olmaktadır.

Market alışverişi

Son zamanların en popüler sektörüdür; market alışverişi. Yoğun iş temposundan ya da bebekli annelerin markete gitme fırsatı bulamamasında dolayı; özellikle temizlik, gıda vb. market alışverişinin çoğu internet üzerinden gerçekleştirilmektedir.