E-Ticaret İle Nasıl Para Kazanılır?

E-ticaret nedir? E-ticaret kısaca, bir ürün veya hizmetin sanal bir mağaza üzerinden online olarak alıcı ve satıcı arasında karşılıklı yapılan alışverişine denir.

E-Ticaret sektörü ciddi anlamda rekabetin en yoğun olduğu alanlardandır ve arama motorlarında bir ürün veya hizmeti pazarlayabilmek için ciddi anlamda teknik SEO ile ilgilibilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Ayrıca Sosyal medya reklamcılığı Dijital Pazarlamayı ve Google Adwords reklamlarını da çok iyi kullanmak gerekmektedir.E-Ticaret ile para kazanılır mı?

E-Ticaret sektöründe ciddi cirolar elde edebilirsiniz. Bir günde 50 TL’de kazanabilirsiniz 50 Milyonda kazanabilirsiniz.

Bunda tamamen doğru bölüm ve e-ticaret yaparken uygulamanız gerekenlere bağlıdır.

E-Ticaret demek bir web sitesini kolayca açıp ürünleri bir XML aracılığı ile hemen yükleyip satışa sunmak demek değildir. 

E-Ticaret demek, ciddi anlamda bilgi ve birikimin yanı sıra yardımcı olucak argümanların doğru bir zamanlama ile doğru zamanda mutlaka kullanılması gereken ve rekabetin en yoğun olduğu bir alan demektir. Yani işiniz epey zor diyebiliriz.

Dolayısı ile e-ticarette başarılı olabilmek geçmiş tecrübelerin yanı sıra dünyaca bilinen Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarının algoritmasına hakim olmak ve bunlara uygun SEO tekniklerinin mutlaka doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Böylelikle google.com‘da üst sıralarda kolayca bulunabilir ürün veya hizmetlerinizi hedef kitlenize kolay ve hızlı bir şekilde pazarlayabilirsiniz. Google‘da ne kadar çok ön sıralarda olabilirseniz o kadar çok müşteri çekerek ürün satışı yapabilirsiniz.

E-Ticaret ile kolayca nasıl para kazanabilirsiniz?

Ne yazık ki internetten satış yaparakkolayca para kazanmak isteyen ve sonu hüsranla biten binlerce hikaye duyduk.

Sizlerde bunlardan biri olmayın. Çünkü hiç bir şekilde emek ve alın teri dökülmeden her alanda olduğu gibi rekabetin en yoğun olduğu alanlardan biri olan e-ticarette de alın teri dökmeden kolayca para kazanamazsınız. 

30 Dakikada bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Yaklaşık 15 dakikada bir xml aracılığı ile tek tıkla binlerce ürünü ve yüzlerce kategori ağacını sitenize yükleyebilirsiniz.

Hazır bir e-ticaret temasını sitenize yaklaşık 10 dakikada kurabilirsiniz. Toplamda 1 saatte bir e-ticaret siteniz hazır olabilir.

Ancak amaç para kazanmak ise tabi ki 1 saatte bu iş için yeterli olmayacaktır. Dijital reklam ajansları ile doğru bir rakip analizi ve teknik SEO çalışması ve kurumsal kimlik çalışmalarınızın hazırlanması işlerin sadece başlangıç aşamalarındandır diyebiliriz.

Bu yüzden e-ticaret sitesi yönetimi dışarıdan bakıldığında kolay gibi gelse de aslında hiç de öyle değil.

Zaman ve maliyet hesaplamalarınızı doğru yapmanız gerekmektedir.